03/01/2013

Jean Michel Jarre dla "Solidarności"Jean Michel Jarre

Jean Michel Jarre jest legendą muzyki elektronicznej i jednym z artystów, którzy poruszając się na tej niwie muzycznej osiągnął wielki komercyjny sukces. Syn słynnego kompozytora Maurice'a Jarre'a (autor muzyki np. do znanego w Polsce serialu "Shogun") specjalizuje się w spektakularnych koncertach, podczas których równie ważne jak muzyka są efekty wizualne. W 2004 roku francuski artysta zagrał jako pierwszy w chińskim Zakazanym Mieście w Pekinie, co zostało uwiecznione na podwójnej płycie DVD. 

26 sierpnia na terenie Stoczni Gdańskiej Jean Michel Jarre wystąpi z okazji 25-lecia powstania "Solidarności". 
Występ będzie podziwiać 100 tys. osób. Jarre przygotował na swój koncert specjalną kompozycję o roboczym tytule "Suita Gdańska", w której wykorzystał m.in. fragmenty nieoficjalnego hymnu Solidarności - piosenki "Mury" (do muzyki Luisa Llacha Grande i słów Jacka Kaczmarskiego). 
Z Jarrem wystąpią - oprócz jego zespołu muzyków - Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej oraz kilkudziesięcioosobowy chór. 

"Mury" (do muzyki Luisa Llacha Grande i słów Jacka Kaczmarskiego). Z Jarrem wystąpią - oprócz jego zespołu muzyków - Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej oraz kilkudziesięcioosobowy chór


            

       


(fot. Warner Music Poland) 2006

             

No comments:

Post a Comment